Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
bugarash@gmail.com
Автор: bugarash Категория: Други
Прочетен: 1767731 Постинги: 190 Коментари: 1089
Постинги в блога от 23.04.2007 г.
СТЕФАН ВЛАХОВ - МИЦОВ ИСТОРИЧАР
За проф. Влахов - Мицов шокантно е што шовинистичките визии воБугарија стасуваат и се издигаат до патологија и тоа патологија на една искривена наука. Има дури и еклантантен пример: во времето на асимилац...
Категория: Други
Прочетен: 1788 Коментари: 3 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: bugarash
Категория: Други
Прочетен: 1767731
Постинги: 190
Коментари: 1089
Гласове: 1973
Архив