Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Календар
«  Юли, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Постинг
01.02.2008 20:34 - Интервју со Мара Бунева
Автор: bugarash Категория: Други   
Прочетен: 2831 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 01.02.2008 20:35


Интервју со Мара Бунева

Вашето име: Госпоѓо Бунева на кој етнос му припаѓате?

Мара Бунева: Јас сум Бугарка моите дома беа Бугари, Тетовчани се Бугари зошто воопшто ме прашувате тоа?

Вашето име: Значи не сте Македонка?

Мара Бунева: Како тоа не сум Македонка, Македонка сум па нели Тетово е македонски град, чинам првото прашање беше што сум по народност?

Вашето име: Значи вие сте македонска Бугарка?

Мара Бунева: ДА!!! Зошто воопшто поставувате вакви прашања кои се општопознати... мислев дека ќе ме прашувате како да се ослободи Македонија од Србија и Грција, која е денешната улога на Организацијата...?

Вашето име: Ѓоспоѓо Бунева дали би се сложиле со тоа да македонските Бугари создадат посебна нација и да престанат да се нарекуваат Бугари или македонски Бугари туку само Македонци?

Мара Бунева: Што ви е вам, повеќе не одговарам на вашите прашања многу сте несериозен, дали вие стварно сте француски новинар...


 http://vasetoime.blog.com.mk/node/127655Гласувай:
0Следващ постинг
Предишен постинг

1. georgiev - Да, Мара Бунева е една велика бъл...
01.02.2008 21:59
Да, Мара Бунева е една велика българка от географската област Македония.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: bugarash
Категория: Други
Прочетен: 2227074
Постинги: 190
Коментари: 1089
Гласове: 1976
Архив