Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Календар
«  Юни, 2023  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Постинг
06.04.2008 20:34 - Проектот "македонска нација"
Автор: bugarash Категория: Други   
Прочетен: 1725 Коментари: 0 Гласове:
0Проектот "македонска нација" никако да се финализира.

Го започнаа "другарите" 1945, и еве до каде стасавме по 60 години.

Светот и понатаму под Македонија и Македонци препознава само географска припадност.  По вторава шлаканица со НАТО, нема повеке дискусија, "така ли е" - "не ли е така".

Така е!

Нај прво треба да си расчистиме секој пред себе, па да се седне да се договориме како понатаму.

http://sheherezada.blog.com.mk/node/147448#newГласувай:
0Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: bugarash
Категория: Други
Прочетен: 2074005
Постинги: 190
Коментари: 1089
Гласове: 1974
Архив